KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052064
nr 1405 2064
Karin Karlsson
(1897-1979), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1931. Olja på duk, 32x37 cm, yttermått inklusive ram: 41x46 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:19:49
15/6 13:49:14
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Karin Karlsson
Läs mer om Karin Karlsson